SUYA HOTEL / DEĞERLERİMİZ

Bütünlük, anlayış, mükemmellik, sorumluluk, yaratıcılık gibi unsurları ve temel alan tüm değerleri önemsiyoruz!...

1. Müşterilerimiz otelimizde kendilerini evinde hisseder.
Müşteri evimizin misafiridir. Onun mutluluğundan, huzurundan, sağlığından kendini rahat ve güvenli hissetmesinden sorumluyuz. Bunu mesafeli ama samimi davranışlarımızla tüm personelimiz sergiler. Müşteri her zaman haklıdır. Bizlere yöneltecekleri övgüleri de eleştirileri de sektörümüzün en iyi tesisleri olabilmek için değerlendirmeli ve kendimizi geliştirmeliyiz.

2. Her müşterimizin örf ve geleneklerine saygı göstermek.
Her milletin; dil, örf ve alışkanlıklarına önem vermeli, tanımaya çalışmalı ve bunu onlara verdiğimiz hizmetle hissettirmeli, göstermeliyiz.

3. Müşterinin göz zevkine, damak tadına ve ruhuna hitap edebilmek.
Diğer otellerden farklı olabilmek için, müşterinin göz zevkine, damak tadına ve de ruhuna hitap edeceğiz. Müşteri otelimizden ayrılırken; ruhu dinlenmiş, enerji kazanmış, morali yükselmiş bir şekilde bize yeniden gelmeyi hayal ederek ayrılmalı, akıllarında eksiklerimiz değil, yaşadıkları güzel anlar, damaklarında unutulmaz lezzetler kalmalıdır.

4. Personelimize saygılı olmak.
Personelimize karşı dürüst ve saygılıyız. Kendilerine, görevlerini net ifade etmeli, bu görevleri mükemmel yerine getirebilmeleri için uygun ortamlar oluşturmalıyız. Her personele eşit davranmalı, farklı dil ve değerleri olanlara hürmet etmeliyiz. Personelimizin motivasyonunu yüksek tutarak servis sektöründe müşteri memnuniyetini en yükseğe çıkarmasını sağlamalıyız.

5. Takım ruhuna öne vermek.
Müşterinin memnuniyeti bir bütündür. Her departman çalışanları birbirini destekleyici olmalıdır. Müşteri otele ilk adımını attığından, ayrılana kadar bir takım tarafından rahat ettirilmelidir. Personelimiz bir evin fertleri gibi misafirin mutluluğundan takım olarak sorumludur. Müşteri memnuniyeti takımın başarısıdır.

6. Bilgi teknolojisine önem vermek.
Pazarlamada, tanıtımda, müşterimiz ile iletişimde kalabilmek adına, faturalamada, otel içi iletişimin hızlanması ve basitleştirilmesinde, bilgi teknolojisini sonuna kadar kullanacağız. Müşterimizi de bundan yararlandıracak, konaklamasının rahat geçirmesini sağlayacağız.

7. İsrafa karşı olmak ve Tasarrufa önem vermek.
- Müşterimize çöpe gidecek bir ürün vermeyeceğiz,
- Her bir gider kalemimizi tasarruflu kullanacağız,
- Yaptığımız yatırımları koruyacak ve geliştireceğiz,
- Demirbaşlarımıza sahip çıkacağız,
- Bir departmanın yaptığı işin bir başka departmana ilave bir iş yükü oluşturmamasına dikkat edeceğiz,
- Personelimizi ve müşterimizi bu konuda bilinçlendireceğiz,

8. Enerji kaynaklarının dikkatli kullanmak.
Her bir personel otelde su, elektrik, doğalgazı tasarruflu kullanmakla yükümlüdür. Personel departman fark etmeksizin tespit edeceği her türlü enerji kaybını engellemek ile mükelleftir.

9. Doğaya saygılı olmak.
Otellerimizde doğayı koruyacak, yeşili artıracak, atıklarımızın doğaya zarar vermemesine önem göstereceğiz. Her departman kendi görevlerini yerine getirirken buna özen gösterecek ve nasıl katkı sağladığını müşterilerimiz ile paylaşacak. Müşterilerimizi de doğayı korumaları konusunda doğru yönlendirecek görselleri odalarında ve genel alanlarda görmelerini sağlayacağız. (çöp ayrıştırma kutuları, doğayla ilgili değişik dillerde atasözleri, çevreyi korunmak için bilgilendirmeler)

10. Yöreye saygılı olmak.
Yöremizle iç içe olacak pazarımızı, yöreye özgü ürünleri, el işlerini otellerimizde sergileyeceğiz. Yöremizde gerçekleşecek konserlerimizi, sergilerimizi , etkinlikleri müşterilerimize duyuracağız katılımlarını destekleyeceğiz. Yörede üretilen gıda maddelerini otellerimizde tüketmeye özen göstereceğiz ve bunu müşteriye duyuracağız. Yörede sosyal faaliyetlere destek vererek, yöre halkının sevgisini ve saygısını kazanacağız.